אלון אדום

זני הענבים:

קברנה סובניון

שיראז

 

בציר:

2011

 

אזור גידול:

הרי יהודה -  קרקע הבנויה מסלעי גיר ודולומיט,

טמפרטורה שנתית ממוצעת של  Cº18.

גובה פני הים כ- 630 מטר עם כמות משקעים ממוצעת של 580 מ"מ בשנה.

 

אלכוהול:

14%

 

נתוני הבציר:

ממוצע הבריקס:  º25.5 

סך החומצה: 5.8 ג'/ל'

pH: 3.35.

 

פרטי היין:

כל הענבים נבצרו בבציר ידני עם אור בוקר ראשון והובאו ליקב כשהם קרים מצינת הלילה. מיד עם הגיע הענבים ליקב הם הופרדו משזרותיהם ונשאבו למיכלי התסיסה. התירוש שהה בטמפרטורה קרה במשך 24 שעות לפני תחילת התסיסה במטרה למצות את הטעמים הראשונים של היין, רק לאחר יממה הטמפרטורה הועלתה בהדרגה, הוספו שמרים והתסיסה החלה. במהלך התסיסה עורבבו הקליפות והתירוש שלוש פעמים ביום למיצוי הצבע והטנינים, בסיום התסיסה הופרדו הקליפות מהתירוש.

אך ורק הנוזל החופשי אשר זרם ממיכלי התסיסה (ללא סחיטה) נשאב לחביות העץ (ע"י משאבה מיוחדת ללא רוטור אשר פוגע במולקולות היין וגורם להפרדתם). היין שהה 16 חודשים בחביות עץ אלון צרפתי, במהלכם עבר היין תסיסה מלולקטית ויישון מבוקר טמפרטורה. בגמר יישונם עורבבו הזנים השונים, 60% קברנה סובניון, ו – 40% שיראז. היין סונן לפני בקבוקו.

 

תאור היין:

שילוב הזנים יצר יין שמחד הוא צעיר ורענן עשיר בטעמי פרי רעננים המייחדים כל זן ומקנים ליין גיוון של טעמים וניחוחות, ומאידך יין עתיר בטעמי עץ וניל וקפה משולבים בטעמי הבוקה המלווים יינות מיושנים ובוגרים, כך שבעת לגימת היין אנו נהנים מכמות נכבדה של פרי משולבת היטב עם טעמי בוקה ועץ, לכן כל עוד היין מתגלגל לו בהנאה בפה הפרי מתפתח ובעת הבליעה אנו חשים בטנינים רכים ונעימים הגורמים לתחושת צמא שמגרה אותנו ללגום עוד כוס מיין זה.

 

צבעו של היין סגול עמוק. בהרחתו מתגלים פירות אדומים וסגולים המזכירים לנו פטל ודמדמניות  בשילוב שזיפים ואוכמניות. בטעם הפרי שולט כל עוד היין בפה והטנינים והחומצה העדינים מתגלים רק לאחר בליעתו. הטעם המסיים של היין ארוך ומתפתח עם הזמן.

 

על מנת להנות מיין זה מומלץ לחדרר את היין לפחות כשעתיים לפני מזיגתו וללגום אותו בטמפ' של C º 18.

יין זה ילווה בהנאה פלטת גבינות כחולות או מיושנות וכן אומצה העשויה היטב.

 

 

© יקב המסרק 2014,  Wix.com

  • Wix Facebook page
  • Wix Twitter page
This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now