רקע

על היקב:

יקב המסרק הינו יקב משפחתי הממוקם במושב בית מאיר למרגלות חורשת המסרק, שמורה טבעית של עצי אורן ואלון עתיקים במרומי הרי ירושלים. הרי ירושלים ידועים מאז תקופת התנ"ך ועד היום כאיזור המועדף לגידול ענבים וייצור יין, ובאיזור מצויים גתות עתיקות רבות המעידות על היסטורית ייצור היין במקום.

לאור התנאים הטופוגרפיים האופטימליים המצויים באזור זה, הוקם יקב המסרק במושב בית מאיר. היקב רכש ציוד איכותי מקדמת הטכנולוגיה העולמית המיוצר במיוחד עבור יקבי בוטיק. את חביות העץ רכשו ממספר חבתנים מצרפת לאחר טעימות וניסיונות מרובים. בתוך היקב הוקמה מעבדה משוכללת העוקבת אחר מהלך גידול הענבים מהכרם ועד השלבים האחרונים של ייצור היין.

יקב המסרק פועל כמכונה משומנת. לאחר שיינן היקב קובע את מועד הבציר, מכינים את היקב לקליטת הענבים הנבצרים עם אור ראשון לארגזים קטנים, המגיעים במהלך הבציר כשהם עדין קרים מצינת הבוקר אל שערי היקב. כל זן וכל חלקה מקבלים טיפול נפרד המתאים לסוג היין הנבחר. לאחר תסיסה בחביות או במיכלי הנירוסטה המבהיקות מועבר היין אל מרתף החביות המבוקר ע"י מחשב הקובע את רמת הלחות והטמפרטורה הדרושים להתפתחות היין. אחת לשבוע נבדקת כל חבית במעבדה ותוצאותיה נרשמות למעקב.

ביום בו מגיע היין לאיזון בין טעמי הפרי, העץ, הטנינים, החומצות והאלכוהול עובר היין איחוד שבסיומו מסונן היין סינון עדין, היין מבוקבק במכונה אוטומטית חדישה וחוזר לשכיבה במרתפי היקב. בעלי היקב מקפידים כל על השלבים בתהליך עשיית היין ולא פחות על התנאים בהם היין נשמר ומתיישן. התוצאה – תאווה לחיך!

על הכרם:

התפיסה הכללית של יקב המסרק היא להביא אל היקב את הענבים הטובים ביותר בישראל מכל זן, ועל כן הם פיתחו מערכת קשרים עניפה עם כורמים המקבלים מהם הנחיות מדויקות כיצד לטפל בגפנים. כמות האשכולות לכל גפן מועטה – והתוצאה המתקבלת היא ענבים עשירים בטעמים וארומות.

כחודשיים לפני מועד הבציר המשוער נבדק הכרם אחת לשבוע בה נבחנים רמת הסוכרים, החומצות וטעמי הענבים, על פיהם נקבע מועד הבציר לכל חלקה. רוב הענבים מגיעים מחלקות נבחרות בהרי ירושלים.

סוגי היינות:

יקב המסרק מייצר ארבעה סוגי יינות : 

 THE KING'S BLEND - יין אדום יבש – בלנד המשלב בתוכו ענבי קברנה סובניון, מרלו וזינפנדל משנות בציר עוקבות עם תקופות יישון שונות המעניק ליין רובד נרחב של טעמים וריחות.
קברנה סובניון יין אדום יבש – יין העשוי 100% ענבי קברנה סובניון. היישון הממושך בחביות עץ העניק ליין רובד טעמים נרחב ועמוק , המאפשר ליין להתאים את עצמו למאכלים רבים , בשילוב מנצח. 
שרדונה – יין לבן יבש - ענבי השרדונה עברו תסיסה ייחודית והתיישנו 9 חודשים בחביות עץ אלון צרפתיות על שמריהם (SUR LIE). 
גווירצטרמינר – יין לבן חצי מתוק - יין ארומתי המופק מענבים מכרם במורדות הרי יהודה, המיוצר באופן ייחודי המתיר כמות סוכר גבוהה יחסית ואחוז אלכוהול גבוה באופן טבעי- להתענג על הריחות לפני הלגימה.

איכות:

יחודו של יקב המסרק בכך שכל תהליך הייצור משלב בציר הענבים ועד לביקבוק הנו על פי התקנים המחמירים ביותר, תוך הקפדה יתרה על עבודה בסביבה נקייה המתחילה באמצעי שינוע הענבים ליקב לאחר הבציר, המכונות השונות שביקב, מיכלי התסיסה הנמצאים בתוך היקב, חדרי החביות הממוחשבים ובקבוק היין הנעשה באווירה נקייה ויצירת ואקום בבקבוק בזמן הפיקוק. לאור זאת קיבל היקב את אישורם של הרשויות המוסמכות השונות כמשרד הבריאות, המשרד לאיכות הסביבה והרשות המקומית (רישיון עסק). כמוכן, יינות יקבי המסרק עוברים בדיקות אנליזה במעבדות של מכון התקנים ומכון היין. 

לחיים!

© יקב המסרק 2014,  Wix.com

  • Wix Facebook page
  • Wix Twitter page
This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now